Sanatçılar ve Sertifikalar


Tamer ÇELEN
Tattoo Artist, Piercer, Make-up

1974 Kasım-Almanya doğumludur. Felsefe ve iktisat okumuş, sonunda insan kaynakları uzmanı olarak Dokuz Eylül Üniversitesinden (ÇEKO) mezun olmuştur. İlgisini çeken resim bölümüne okullu olarak devam edemese de, alaylı olarak resimle ilgilenmiştir.

Daha sonra İnsan derisini tuval seçip, kalıcı eserler vermeye Dip Tattoo Piercing Stüdyosu'nu açarak devam etmiştir.

2007 - 2009 yıllarında, Türkiyede ilki 2006 yılında kurulan Dövme Derneğinin Ege Bölge kurucu başkanlığını yapmıştır.


Gülderen ÇELEN
Piercer

1963 Aralık Manisa doğumludur. Düz liseden mezun olduktan sonra içindeki sanatçı ruhu devlet tiyatrosuna girerek tatmin etmiştir. Sonrasında alaylı olarak tiyatro ile ilgilenmiştir.


Evlendikten sonra Tamer ÇELEN den eğitim alarak piercing konusunda tecrübe kazanmış ve Stüdyomuzda bu kısım ile ilgilenir hale gelmiştir. Ayrıca geçici dövmeleri free hand olarak başarılı bir şekilde uygulamaktadır.
Aren Derin ÇELEN Oğlumuz
(Geleceğin Piercer ve Tattoo Artisti)

Oğlumuz 2001 Mayıs-İzmir doğumludur. İtalyan anaokuluna 4 yıl gitmiş ve kep fırlatarak oradan mezun olmuştur. 2007 eylülünde ilkokul 1.sınıfa başlamıştır.

Halen spor, müzik, yabancı dil alanlarında donanımlanmakta olan, kitap sever biri olarak 1000 üzerinde kitabı okumuştur. Gelecekte bu bilgi birikimi ve donanımıyla belkide sizlere ve çocuklarınıza hatta torunlarınıza bile hizmet edecektir.Sertifikalar

Dünya standartlarında, dövme, piercing, kalıcı makyaj yapımında eğitim, Otoklav kullanabilme eğitimi almış olmak zorunludur.
Bugün Türkiye'de kanuni bir müeyyide olmadığı için hiçbir kurum ve kuruluş sertifika vermemektedir. (Otoklav kullanım sertifikası hariç)


Haliyle şu aşamada Türkiyede kabul edilmiş ve tanınmış bir sertifika yoktur. Önümüzdeki 5 yıl içinde kanunların çıkması ve sertifikalandırma sisteminin yürürlüğe girmesini beklemekteyiz..


Bu aşamada bu işi yapanların elinde yabancı menşe'li sertifikalar mevcuttur.