Kalıcı Makyaj


Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro-pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan renkler özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gerekir ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümünü korur.

Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratylabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir veya şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanmak içten bile değildir!


Bu uygulamayı mankenler, aktörler, aktrisler ve gösteri içinde çalışan bir çok ünlü görünümlerini belirginleştirmek için kullanmıştır. Elde edilen estetik değerin dışında; bu yöntemle stres, zaman ve para anlamında kazanılanlar göz önüne alındığında, bu yönteme neden "geleceğin makyajı" adının verildiği oldukça açık!


Kalıcı makyaj güvenli midir?

Gereken özen gösterilir ve temizliğe önem verilirse güvenlidir. Kullanılan pigmentlerin (renklerin) tümü doğaldır. Kullanılan malzemenin tek kullanımlık steril malzemeler olması gerekir. Böylece ortamdan herhangi bir hastalığın bulaşma riski sıfırlanır.


Kalıcı Makyaj nerelere uygulanır?

Dudak Konturunda, Kaş eksiklik, döküntü veya şekil değiştirmelerinde, Gözde Eye-liner olarak kullanılmaktadır.


Kalıcı Makyaj hakkında ayrıntılar

Bu uygulama yaşa, güneşle münasebete ve dokuya bağlı kalmak kaydı ile 1 ile 7 yıl arası kalabilmektedir. Mümkün mertebe doğala yakın pastel renkler kullanılmaktadır. İki seansta yapımı rötuş adına faydalıdır. Kişi ile yüz yüze konuşarak yapımına karar verildikten sonra randevualınır.


Randevu zamanında toplamda 3 saate ihtiyaç vardır. Yapım süresi 30 dk olsa da geri kalanı insanın psikolojisini hazırlamakla geçmektedir.